החזר כספי עבור טיפול קלינאית תקשורת

גילוי מוקדם של בעיות בתקשורת ובשפה יכול למנוע בעיות פוטנציאליות עתידיות בהתנהגות, בלמידה, בקריאה ובאינטראקציה חברתית. מחקרים על התפתחות המוח מלמדים אותנו שטיפול מוקדם הוא קריטי אצל ילדים צעירים. התקופה הקריטית ביותר ללמידה היא בשלושת השנים הראשונות של חיי הילד.

מסיבה זו ברגע שמבחינים בקושי בתקשורת או בשפה של הילד מומלץ למהר לפנות לאבחון קלינאית תקשורת, על מנת להבין את הקושי ובמידה ויש צורך בטיפול למהר ולהתחיל בטיפול.

לעיתים תורי ההמתנה לטיפול קלינאית תקשורת במכון להתפתחות הילד אורכים זמן ממושך, אשר קריטי לילדים צעירים. לכן, משרד הבריאות קובע כי זמן ההמתנה המקסימלי במכון להתפתחות הילד הוא 3 חודשים ממועד הפנייה של המשפחה למכון להתפתחות הילד. במקרה בו זמן ההמתנה ארוך משהוגדר בחוק, ניתן לקבל החזר כספי מקופת החולים עבור טיפול פרטי אצל קלינאית תקשורת.

 

גובה ההחזר הכספי מקופת חולים עבור קבלת טיפול פרטי של קלינאית תקשורת

גובה החזר הוא בגובה עלות הטיפול בתעריפון משרד הבריאות בתחום התפתחות הילד

(נכון ל 06.09.2016 גובה עלות טיפול קלינאית תקשורת הוא 214 ש"ח). 

לילדים מעל גיל 3 שנים, מגבוה זה מנוכה סכום השתתפות עצמית (נכון ל 06.09.2016 גובה השתתפות עצמית הוא 30 ש"ח).

במידה והוצע לכם תור לטיפול קלינאית תקשורת (גם אם בשעה שאינה נוחה לכם) וסירבתם, אינכם זכאים להחזר עבור טיפול פרטי. 

למידע אודות בקשת אישור החזרים עבור טיפול פרטי מקופות החולים:

החזרים מקופות החולים

בסל השירותים של התפתחות הילד

החזרים מביטוח בריאות פרטי

פוליסות ביטוח בריאות פרטי של חברות רבות כגון הפניקס, הראל, מגדל ועוד מציעות החזר כספי עבור טיפול קלינאית תקשורת. ישנן פוליסות ביטוח בהן ניתן לקבל החזר רק לאחר מיצוי ההחזרים מקופות החולים, ובאחרות ניתן לחסוך את תקופת ההמתנה לטיפול ולקבל החזר מיד לאחר האבחון בהתפתחות הילד. במידה ויש ברשותכם פוליסת ביטוח פרטית, מומלץ לפנות אל סוכן הביטוח ולברר את זכאותכם להחזר כספי.