הדרכת קלינאית תקשורת בחיפה

טיפול

הדרכות

עדי מדריכה הורים צעירים

הדרכת הורים כחלק מהטיפול הפרטני

הדרכת ההורים הינה חלק עיקרי וחשוב בטיפול. על מנת לקדם את הילד בצורה המיטבית ביותר, ישנה חשיבות רבה ליישום מטרות הטיפול בבית במהלך השבוע.

ההדרכות מתמקדות בתחום השפה והתקשרות אך יכולות לכולל גם נושאים אחרים כגון משחק (סוגי משחק לפי גיל, עידוד יכולות התמדה במשחק ועוד), אכילה, גמילה ממוצץ ועוד.

הדרכות הורים לילדים שאינם זקוקים לטיפול

ניתן לתאם פגישה להדרכת הורים בנושא של עידוד יכולות התקשורת והשפה של הילד. גם אם ילדכם אינו מאחר בשפה אך ברצונכם לקבל כלים איך לעודד אותו לדבר, אתם מוזמנים להגיע להדרכה אישית. ניתן גם להירשם לסדנא עבור הדרכה קבוצתית.

הדרכות הורים בעת המתנה לטיפול שפתי במכון להתפתחות הילד

מחקרים על התפתחות המוח מלמדים אותנו שטיפול מוקדם הוא קריטי אצל ילדים צעירים. לעתים קרובות תורי ההמתנה לטיפול במכונים להתפתחות הילד ארוכים וככל שהזמן עובר, הפער השפתי של הילד עלול לגדול. 

במידה ועברתם אבחון קלינאית תקשורת שבו הומלץ על טיפול שפתי ואתם ממתינים לתורכם במכון להתפתחות הילד, ניתן להגיע להדרכה קצרת טווח בת 2-3 מפגשים ("כייף לשחק ביחד") על מנת לקבל כלים יישומיים איך לקדם את יכולות השפה של ילדכם בעת ההמתנה לטיפול. 

תכנית הדרכה זו כוללת צילום וידאו של משחק הורה-ילד ולאחריה פגישות הדרכה ללא הילד. פגישות ההדרכה כוללות צפייה משותפת בווידאו שבה ניתן להורה משוב והכוונה בנוגע לאופן המשחק והדיבור שלו לילד על מנת לקדם את יכולות השפה של הילד. 

את תכנית ההדרכה פיתחתי באוניברסיטת חיפה במסגרת תואר שני בהתפתחות הילד.

כיף לשחק ביחד

למידע נוסף אודות "כיף לשחק יחד" לחץ על התמונה:

 
תוכנית הדרכה - כיף לשחק יחד
המלצות אימהות
הדרכת קלינאיות תקשורת

אני נהנית להעביר את הידע שרכשתי במהלך השנים בעבודתי לסטודנטיות וקלינאיות תקשורת אחרות. 

אני מאמינה כי הדרכה הינה תהליך ליווי של התפתחות האישיות המקצועית. 

הנני בוגרת קורס הכשרת מדריכי סטודנטים מטעם אוניברסיטת חיפה והשתלמות בנושא הדרכה קלינית (ד"ר מיכל נס אל).

הדרכת קלינאי תקשורת